Překvapivý začátek

12. prosince 2017 v 10:41 |  Ve službách MHD
Byl první adventní čtvrtek. Měl jsem ten den první ranní směnu. Bylo 2:50 a z denních řidičů jsem byl první na garáži. Ostatní možná ještě spali a pokud ne, byla vysoká šance, že je povezu do práce.


Došel jsem na výpravnu a převzal si desky. Koukám s čím budu dneska jezdit. Ach jo, zase ten krám, co předevčírem... Jak tak jdu po vozovně, rozhlížím se, všude tolik autobusů, s kterými bych jezdil radši. Zajímalo by mě, jestli by se někdo z kolegů pozastavil nad tím, kdybych pro ně místo minibusem přijel kloubákem. Třeba by těch 11 metrů nějak přehlídli, a nebo by byli vděční za pohodlnější svezení. Ať tak, či tak, asi by mi to moc neprošlo... Nevadí, nějak to přežiju a třeba bude jezdit onen kousek líp, než posledně. Naštěstí mě čeká jen 6 hodin a hurá domů dospat a k tomu následující dva dny volna, tedy původně. Dobře ještě jeden den směna z volna a pak den volna. Aspoň, že se podařilo získat dovolenou na Vánoce!
Hledám bus a klepu se kosou. Je až na konci placu. Sotva k němu dojdu, slyším nějaké rany, zvednu hlavu a za stromy se asi od Technologického parku začal objevovat ohňostroj. Kdo pouští ohňostroj na začátku adventu, ve všední den a ještě ve 3 hodiny v noci? Nevadí. Opřel jsem se o bus a jakožto milovník světel, světýlek i světelných efektů si vychutnal nečekané zpestření. Zhruba po dvou minutách bylo po všem, a tak jsem se pustil do předodjezdové kontroly.
Obcházel jsem okolo busu a slyším další rány, ale světlo nikde. Tak buď petardy, nebo se jim to převrátilo. Sanitka nehoukala, tak snad všechno v pohodě. Ohňostroj skončil a rutina začíná. Startuju bus, zapínám topení, jdu vypisovat desky. Do háje, zase jsem zapomněl číslo služby. Na výpravnu se v té zimě vracet nebudu, kouknu na net. Zapl jsem data a mobil hlásí, že mám novou zprávu od banky. Hurá výplata došla. Auto nutně potřebuje nová kola, tak ukaž jak moc jsem ve srabu... Krása! Lepší než jsem čekal. I přes pokutu za nedávné bloudění, zatím nejlepší výplata, kterou jsem zažil (pro pořádek, je mi 22 let a pro DPMB jezdím 4 měsíce). Výplatu mi zvedla menší, ale příjemná vánoční prémie. Super, skoro na ta kola mám!
Tak přes nedospání, lehkou nechuť k práci (radši bych byl ve vyhřáté posteli) i k přiřazenému vozu, zdá se, že ten dnešek nebude zas tak špatný.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama